Szűcs János gondolatai az elmúlt időszakról és a közeljövőről.

szucs „Ezek tükrében kellett meghozni egyesületünknek a döntést, hogy folytatjuk-e a harcot az első ötbe kerülésért, a tíz pontos hátrány ellenére. Nehéz döntés volt, hiszen ha nem próbáljuk meg, vagy ha belevágunk és nem sikerül, egyaránt érhetnek minket kritikák. A döntés azonban hamar megszületett, nem adjuk fel.”

 

 

 

Egy kicsit gyengébbre sikeredett az őszi szezon az eltervezettnél.

 

-A "gyengébben" sikerült ősznek egyértelműen három oka volt: a legérzékenyebben a nyári átigazolási időszak eredménytelensége érintette a csapatot; a gyatra helyzetkihasználásunk miatt is okolhatjuk magunkat; és nem utolsó sorban mentálisan az őszi szezon végére szétesett csapatunk, hiszen több játékos már bajnokság közben más csapattal tárgyalt (meg is egyezett), ami nem tett jót csapategységünknek. Ha azonban azt nézzük, hogy néhány éve még liftezett a csapat az NB III és a megye I között, akkor nem is olyan "gyenge" ez az őszi 8. hely. Sőt, a nyáron távozok tükrében (Habi, Domokos, Horváth) és a körülményekhez képest reálisnak mondható a teljesítményünk. Két és fél alatt meghatározó csapata lettünk az NB III-nak úgy, hogy a körülmények semmit nem változtak pl. az edzéslehetőségek szempontjából, valamint nem igazoltunk "nagy nevű" játékosokat, akik NB I-ben, vagy NB II-ben játszottak. 

 

 

A magyar labdarúgásban drasztikus átszervezés fog végbemenni a nyáron. Sajnos nagy az esélye annak, hogy csapatunk is áldozatául esik ennek az átszervezésnek.

 

-Sajnos a drasztikus átszervezés miatt számít gyengébbnek ez a teljesítmény, hiszen csak az első öt helyezettnek van esélye NB III-as csapatnak maradni – bár még az sem biztos, hisz a 3 -5. helyezetteknek osztályozót kell játszani. Magyarul, aki pl. dobogón végez NB III-ban, az még kieshet megye I. osztályba!! Szerintem ezek a határozatok szembe mennek a sport szellemiségével, nincs átmenet – nem kellett volna az elmúlt években feltöltögetni megyei 2. vagy 3. helyezettekkel a csoportokat, folyamatosan lehetett volna a hat csoportból öt, majd négy és végül három csoportossá alakítani a magyar harmadik vonalat. Ezek tükrében kellett meghozni egyesületünknek a döntést, hogy folytatjuk-e a harcot az első ötbe kerülésért, a tíz pontos hátrány ellenére. Nehéz döntés volt, hiszen ha nem próbáljuk meg, vagy ha belevágunk és nem sikerül, egyaránt érhetnek minket kritikák. A döntés azonban hamar megszületett, nem adjuk fel.

 

 

– A sok távozó és érkező miatt nem lesz egyszerű csapatot építened. Az idő rövidsége miatt is nagyon nehéz feladatnak tűnik ez.

 

– A sok távozó helyére mindenképpen új játékosokat kellett hozni, ami ilyenkor télen nem könnyű, hiszen a játékosok nagy részének szerződése van. Aki pedig olyan képességű, valószínű úgy sem engedik el. Rengeteg játékossal beszéltem, sokuk leigazolása menet közben hiúsult meg ilyen – olyan okok miatt. Volt olyan is, aki az átigazolási időszak lejárta előtt két nappal csatlakozott hozzánk. Úgy gondolom, hogy sikerült minőségi játékosokkal erősítenünk – ha ezeknek a játékosoknak csak a felét nyáron igazoljuk le, most nem itt tartanánk. A középpályán mindenképp nagyobb lesz a variációs lehetőségem, mint eddig bármikor. Az összes új játékos hamar beilleszkedett, jól érzik magukat. Szó nélkül csinálnak mindent, segítik egymást, fegyelmezettség jellemzi a munkájukat. Ahogy már említettem kissé mostoha körülmények között készültünk idén is. Rendes nagy pályán csak hétfőnként tudtam edzeni "albérletben" Balmazújvároson, a műfüves pályán. Próbáltam minél változatosabbá tenni a "nemszeretem" edzéseket – a lehetőségeinkhez képest. Kondicionálisan rendben van a csapat, amit elterveztem, elvégeztük. Az elkövetkezendő két hétben a frissítés következik, remélem, már tudunk a Gázláng pályán edzeni. Ami a legnagyobb nehézséget okozza, hogy ennyi új játékosnál az a legfontosabb, hogy megtalálja az edző a legoptimálisabb szerkezetet, ehhez azonban pálya kellene. Egy edzőnek mindig az a jó, ha az átigazolási időszakban nem megy szét csapata, és 1-3 posztra igazol, csinál egy kis vérfrissítést (természetesen az eredmény és a cél tükrében). Tizenegy játékos érkezett, ebből kettő kapus és kilenc mezőnyjátékos. A kapussal együtt 6 – 7 játékos helyet kaphat a kezdőben, ami szinte a csapat háromnegyede. Nincs azonban időnk ezen morfondírozni, ezért több edzőmeccsen is más – más felállásban és szerkezetben játszattam a fiúkat, és úgy gondolom, már látom, hogy milyen stílusban tudunk a leghatékonyabbak lenni. Vannak erényeink, vannak azonban gyengéink is, amelyeket az elkövetkezendő két hétben megpróbálunk kijavítani.

 

 

 

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás