Borzalmas első félidőt követően győzelem a nagy ködben, a szervezetten és taktikusan játszó diósgyőri fiatalok ellen.

dvtk-hse 130331 036

DVTK II – Hajdúszoboszló  0 – 1 ( 0 – 0)

Gól:  Orgován György (59.p)

DVTK II:

ÉLIÁS ATTILA  – SZEMERE BALÁZS, TEREZNAI MÁRK, HOMONNAY MÁRK, CZEGLÉDI MÁRK – KASCSÁK ZOLTÁN, HEGEDŰS PÁL (82’ BORBÉLY GÁBOR), KERÁNYI MÁRK, URBANCSIK ATTILA (68’ TÓTH GÁBOR) – STEFÁN TAMÁS, FAZEKAS PÉTER (73’ SZTANKOVICS PÉTER)

HSE:

BÁKONYI NORBERT – BOGÁR MÁRK, BÍRÓ PÉTER, BAKONSZEGI ATTILA, HÉDER RÓBERT  – SOMOGYI TIBOR, ORGOVÁN GYÖRGY , SZATHMÁRI ZSOLT (25’ NAGY DÁNIEL)(82’ NEMANJA PERENDIC), HABURCSÁK BERTALAN – MIZSÁK RICHÁRD, FEKETE GÁBOR (78’ SZARVAS FERENC)

06.p: Fazekas Péter 8 m-es lövését védi könnyen Bákonyi Norbert.

08.p: Haburcsák Bertalan bal oldali szögletét követően Bakonszegi Attila 5 m-ről a felső lécre fejel.

21.p: Hegedűs Pál 19 m-ről lő mellé.

22.p: Egy hazai szögletet követően Haburcsák Bertalan vétlen kezére pattan a labda. A játékvezető 11 –est ítél.

23.p: A leállított labda mögé Éliás Attila áll oda. A jobbra ellőtt labdát Bákonyi Norbert remek vetődéssel kiüti.

31.p: Fazekas Péter 16 m-ről lő mellé.

37.p: Somogyi Tibor 16 m-ről alig lő felé.

39.p: Fekete Gábor lép ki ziccerben, de 12 m-ről felé lő.

40.p: Ismét egy Haburcsák szöglet, melynek végén Orgován György 7 m-ről felé fejel.

41.p: Fekete Gábor 13 m-es lövését védi a hazai kapus.

43.p: Már a harmadik szögletet követő fejesünk megy felé. Ezúttal Bíró Péter 6 m-ről téveszt célt.

50.p: Nagy Dániel 16 m-ről teker a jobb kapufa mellé.

51.p: Egy gyönyörű támadás végén Somogyi Tibor beadását követően Mizsák Richárd az ötös sarkáról gurít mellé.

59.p: Haburcsák Bertalant buktatják a 16-os sarkánál. A letett labda mögé Orgován György áll és óriási gól ragaszt a léc alá.                     0 – 1

73.p: Meg vagyunk átkozva a mai nap a fejesekkel. Ezúttal Haburcsák Bertalan senkitől sem zavartatva fejel mellé 7 m-ről.

75.p: A második félidőben először jut el a hazai csapat a kapunkig. Sztankovics Péter 20 m-ről lő mellé.

85.p: Ismét egy fejes.  Bakonszegi Attila 5 m-ről fejel felé. Az ötödik fejes ami elkerüli a hazai kaput.

89.p: Mizsák Richárd 10 m-ről lő mellé.

Jók: Tereznai Márk ill. senki

Értékelhetetlen első félidő, Bákonyi bravúr, szervezett, taktikus ellenfél és gyatra fejeseink jellemezték a mérkőzést. Összességében gyorsan el kell felejtenünk ezt a találkozót. Ami örömteli, hogy egymás követő két mérkőzésen is szabadrúgásból született a győztes gólunk. Végre pontrúgásokból is veszélyesek tudunk lenni.

Bocsi Zoltán (DVTK II):

– Sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, mint a múlt héten is. Egyre jobban látszik, hogy a csapat fejlődik –van honnan- . A mai mérkőzésen sokat tettünk azért, hogy megnehezítsük a Hajdúszoboszló dolgát, esélyünk is volt, hogy megszerezzük a vezetést, de kimaradt a büntetőnk. Talán egy döntetlent megérdemeltünk volna a mai mérkőzésen.

Szűcs János (HSE):

– A mai mérkőzés tökéletes példája volt annak, hogy a sportban soha nem szabad alábecsülni az ellenfelet. Csapatom könnyelműen kezdte a mérkőzést, és az eredménykényszer terhe nélkül lelkesen játszó diósgyőriek okoztak némi zavarodottságot játékunkban. Ezt majdnem gólra is tudták váltani egy vitatható büntető megítéléséből. Kicsit furcsa felfogású játékvezetéssel találkoztunk. A hazai pálya előnyét élvezhette ellenfelünk, ráadásul meglepően kemény, néhol durva belépőiket nem honorálta a sporttárs lappal, csak beszélgetés szintjén lettek figyelmeztetve. Ennek meg is lett az eredménye, mikor Szathmári Zsoltot le kellett cserélni két ilyen belépő után sérülés miatt. Az abszolút vétlen kezezés miatt megítélt büntetőt kapusunk nagy bravúrral hárította (más dolga egyébként nem is igazán akadt a mérkőzésen), sajnos nekünk a 2-3 hasonló szituációért nem járt 11-es. A szünetben rendeztük sorainkat,a második félidőt már egyértelműen uraltok, de a helyzetkihasználásunk csapnivaló volt.
Harmadik idegenbeli mérkőzésen vagyunk túl, melyeken nem kaptunk gólt, és szereztünk kilenc pontot. Ez mindenképpen nagyszerű eredménynek mondható, bár a játékunk néha akadozó.
Talán az is lehet az oka az elmúlt két mérkőzés gyengébb játékának, hogy kiestünk a megszokott edzésritmusunkból. A bajnokság kezdete előtt 5-6 alkalommal is edzettünk hetente, most pedig van, hogy csak három edzést tudok tartani a pályák használhatatlansága miatt.
Ettől függetlenül azt gondolom, hogy jó úton vagyunk, de még most jön a neheze.