Megyei tehetségközpont

DSC_0001Szűcs János személyében egyesületünk is ad edzőt a megyei tehetségközpontnak!

 

 

 

 

 

Nagy megtiszteltetés érte egyesületünket, hisz Szűcs Jánost beválasztották a most induló Hajdú-Bihar megyei tehetségközpont szakmai stábjába. Ez visszajelzés egyesületünknek, hogy jó utánpótlás nevelés folyik Hajdúszoboszlón, jó szakemberekkel.

Az új, megyei szinten működő tehetségfejlesztő programot a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), tehetségközpontokat alakít ki a szervezet az U12-U13-U14 éves fiatalok képzésére.

A cél az, hogy a korosztály legtehetségesebb játékosai egységes, minőségi képzést kapjanak, így megfelelő technikai, taktikai, fizikai készségek birtokában álljanak az első szövetségi szinten működő utánpótlás-válogatott, az U15-ös együttes rendelkezésére. Nem a mennyiségi, hanem a minőségi képzésre kell a hangsúlyt fektetni.

A héten, Telkiben tartott stábértekezleten ismertették a központokban dolgozó öttagú stábok tagjainak ezt a programot. A megyék részére részletesen kidolgozott edzésprogramot állítottak össze, a központok így ugyanazon irányelvek mentén képzik a játékosokat, minden helyszínen ugyanazt az edzésmunkát elvégezve és ugyanazokat a követelményeket szem előtt tartva. A program Hajdú megyei szinten a Debreceni Labdarúgó Akadémián zajlik.

A programot az elmúlt napokban az ötfős megyei stábok – két edző és egy-egy kapusedző, erőnléti edző, fizioterapeuta – felkészítésével indítják, majd a központ, az MLSZ szakmai stábjával közösen március 2-án kiválasztja azokat a fiatalokat, akik március 22-től három korosztályban U12, U13, 2 hetente keddi napon, az U14 szintén két hetente csütörtöki napokon elkezdi a közös gyakorlást.

A kiválasztásnál ügyeltek arra is, hogy minden központba megfelelő előképzettségű, felsőfokú és UEFA „A” diplomával rendelkező, elismert utánpótlás edzők kerüljenek, akik egyben jó tanárok, oktatók, – akiknek az elméleti és gyakorlati ismerete, gyerekekkel foglalkozása ezekben a korosztályokban elismert.

A program keretében, május végén, a regionális tornán öt megye válogatottja játszik egymás ellen, melyből kialakítják a Kelet-Magyarországi regionális válogatott. Júniusban, ennek tagjai együtt készülnek majd Telkiben a szövetségi edzők irányításával.

Cél, hogy a megyei edzők is hasonló egységes képzést végezzenek ezen korosztályokban focizó sportolókkal saját egyesületeikben is.

 

A Hajdú-Bihari megyei szakmai stáb:

 

Szakmai vezető:

 Hegedüs Gábor

 

Edzők:

Szűcs János  (Hajdúszoboszló UP vezető)

Kolbe Ádám (Hajdúböszörmény UP vezető)

Hegedüs Tamás (DHSE OFS UP vezető)

 

Kapus edző:

Dobó Viktor (DHSE OFS kapusedző)

 

Fizioterapeuta:

Vigvári Benedek  (DLA)

 

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás